Translate

5 Mayıs 2009 Salı

Kıssadan Hisse

Adamın biri karısının artık eskisi kadar iyi duymadığından korkuyormuş ve işitme cihazına ihtiyacı olduğunu düşünüyormuş.Ona nasıl yaklaşması gerektiğinden emin değilmiş. Bu durumu konuşmak için aile doktorunu aramış; Doktor adamın karısının ne kadar duyduğunu anlayabilmesi için basit bir yöntem önermiş.
"Yapacağın şey şu karından 40 adım ileride dur normal ses tonuyla bir şeyler söyle eğer duymazsa 30 adım ileride aynı şeyleri tekrarla; sonra 20 adım ve cevap alana kadar aynı şeyleri tekrarla."
O akşam karısı akşam yemeğini hazırlarken adam işlemi uygulamaya koymuş.40 adım ileriden normal ses tonuyla seslenmiş "Hayatım bu akşam yemekte ne var?" cevap yok. Mutfağa biraz daha yaklaşmış mesafeyi 30 adıma indirmiş ve soruyu tekrarlamış "Hayatım bu akşam yemekte ne var?" Gene cevap yok.
Mutfağa biraz daha yaklaşmış ve mesafe 20 adım tekrar sormuş "Hayatım bu akşam yemekte ne var?" Hala cevap yok...
Adam mutfağın kapısına gelmiş mesafe artık iyice azalmış ve soruyu tekrarlamış. "Hayatım bu akşam yemekte ne var?" Gene cevap yok.
Bu sefer karısına iyice yaklaşmış ve tekrar sormuş "Hayatım bu akşam yemekte ne var?"
"Hayatım beşinci kez söylüyorum , tavuk."
Çoğu zaman düşündüğümüz gibi problem her zaman karşı tarafta olmayabilir.Problemlerin sebebini biraz da kendimizde arayalım...

1 yorum:

  1. harika yazıyı bir kez daha zevkle okudum. hatırlattığın için teşekkürler.

    YanıtlaSil