Translate

25 Ocak 2013 Cuma

Yenileme İşlemi Başarıyla Tamamlanmıştır

 
ÖNCESİ...
 


                                                                       SONRASI


Prenseslerim sayesinde sehpam(tanıyacağınız üzere ikeanın meşhur sehpası) iyice çizilip yıpranmıştı. Gözümden çıkardığım için çocuk odasına koymuştum.Paralanana kadar kullansınlar dedim.
 Kursa gidiyorum ya hep aynı şeyler olmasın farklı bi şeyler yapayım elimdekileri değerlendireyim diye düşündüm ve aklıma ilk sehpa (lar devamı gelecek de) geldi. Hocama danıştım böyle böyle eski sehpamı yenileyebilirmiyiz diye, o da olur neden olmasın dedi işte sonuç. Yaparken  çok keyif aldım biraz zaman alıcı ve uğraştırıcıydı amma velakin sonuca ulaşınca ağzım kulaklarıma erdi. Sehpa da salonun baş köşesinde yerini aldı.
Nasıl yaptığımı sorarsanız kısaca anlatayım. Sehpanın tamamını kapatıcı denen bir malzemeyle kapladım. (kapatıcı beyaz renkli ahşap boyalarından biraz daha yoğun bir şey fırça yardımıyla kullanılıyor.) 4 gün kurumasını bekledim.Sehpa iyice kuruyunca tamamını kahverenge boyadım, kuruttum, mumladım ,krem renge boyadım kuruttum. Üzerini cetvel yardımıyla zımparaladım ahşap görüntüsü kazandırdım. Dekupaj resimleri ve stamp yardımıyla süsledim ve yat verniğiyle vernikledim. Bacak kısımlarına da halat sardım. Umarım beğenmişsinizdir yorumları bekliyorum canlar. Hepinize mutlu hafta sonu diliyorum.

5 yorum:

 1. ellerinize sağlık..muhteşem olmuş...

  YanıtlaSil
 2. Çok beğendim, çok güzel olmuş. Ellerine sağlık.
  Bu sehpanın siyahı da bende var. Ama değişim için biraz daha zamanı var :)

  YanıtlaSil
 3. beğeniler için teşekkür ederim kızlar devamı gelecek

  YanıtlaSil
 4. Tüm yenilmeler çok güzel olmuş , ellerinize sağlık

  YanıtlaSil
 5. Bu ara bende ahşap cam boyamalara sardım
  o kapatıcı denen madde sanırım parlak yüzey astarı
  bir yerde okuyup almıştım
  bu akşam bende fiskos denen o çirkin masalardan değiştirmeye çalışıcam :)
  umarım başarılı olurum :)

  YanıtlaSil